pgoseri.ac.ir > صفحه اول
ثبت نام ورود
English web site   صفحه اول     سه شنبه 30 شهریور 1400  
خبر
بازدید معاونت محترم پژوهشی موسسه و همراهان از کارگاههای تکثیر و پرورش ماهیان دریایی قشم و سایت پرورش ماهی در قفس بندر لنگه(گرزه)
منبع خبر : روابط عمومی پژوهشکده
در تاریخ 6/11/1394 آقای دکتر حسین زاده معاونت محترم پژوهشی، آقای متین فر رئیس بخش آبزی پروری،آقای مرادی رئیس بخش ژنتیک آبزیان موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با همراهی آقای دکتر مرتضوی ریاست محترم پژوهشکده از کارگاههای تکثیر ماهیان دریایی و همچنین مرکز فرآوری آبزیان قشم بازدید کردند. در بازدیدی که از کارگاههای تکثیر ماهیان دریایی قشم صورت گرفت،
در حال حاضر تکثیر ماهیان دریایی در برنامه کاری این دو شرکت قرار داشته و شرکت تیاب پران با همکاری شرکت فرانسوی اقدام به نرسری ماهی نموده است. بعد از آن در تاریخ 7/11/1394 از سایت‌های پرورش ماهیان دریای در قفس گرزه واقع در بندر لنگه بازدید بعمل آمد.در این منطقه دو شرکت در خصوص پرورش ماهی در قفس فعالیت می کردند. شرکت پرورش ماهی در قفس گرزه (آقای جلیلی) تعداد 3 قفس از 12 قفس دارای ماهی سی‌باس بوده که پس از یک دوره پرورش 9-8 ماه به سایز 1000-750 گرم رسیده و آماده صید می‌باشند. از سوی دیگر، شرکت نیکسا که در 800 متری همین شرکت واقع گردیده، در حال سرهم نمودن قفس‌های پرورش توسط کارشناسان بلژیکی بوده که در آینده نزدیک در آب دریا مستقر قرار خواهند گرفت. در طی این بازدیدها نشست‌هایی نیز با برخی از کارشناسان این مراکز به منظور انجام پروژه‌های تحقیقاتی و همکاری‌های پژوهشی انجام گرفته است.
يک شنبه 11 مهر 1395
تعداد بازديد:326
پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان
Powered by taJan System Co