pgoseri.ac.ir > صفحه اول
ثبت نام ورود
English web site   صفحه اول     سه شنبه 30 شهریور 1400  
خبر
برگزاری ممیزی مراقبتی آزمایشگاه های پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان
برطبق برنامه اعلام شده از طرف German Accreditation Body Gmbm 20 و 21 نوامبر 2010 برابر با 29 و 30 آبان ماه سال جاری ممیزی مراقبتی با حضور آقای Strube سر ممیز اعزامی از DAKKS آلمان و آقای مهندس دهناد از شرکت پیشگامان صنعت انجام گردید

برطبق برنامه اعلام شده از طرف German Accreditation Body Gmbm 20 و 21 نوامبر 2010 برابر با 29 و 30 آبان ماه سال جاری ممیزی مراقبتی با حضور آقای Strube سر ممیز اعزامی از DAKKS آلمان و آقای مهندس دهناد از شرکت پیشگامان صنعت انجام گردید. در جلسه افتتاحیه آقای دکترمحمدصدیق مرتضوی رئیس پژوهشکده و مدیر ارشد آزمایشگاه های پژوهشکده ضمن خوشامدگویی به دستاوردهای حاصل از استقرار سیستم ISO 17025 و دریافت گواهینامه از نظام تائید صلاحیت آلمان پرداخت و اعلام داشتند استقرار این سیستم مسئولیت ما را درخصوص تولید داده های معتبر و مطابق با استانداردهای بین المللی دو چندان می کند وی افزودند اکنون به نقطه ای رسیده ایم که می توانیم دامنه فعالیت ها خود را توسعه داده آزمون های بیشتری را در قالب ISO در آوردیم ایشان به پدیده کشندقرمز و راه اندازی آزمایشگاه Marine Biotoxine اشاره کردند و اظهار داشتند امیدواریم تا سال آینده بتوانیم آزمون های مرتبط با سموم دریایی را به دامنه فعالیت ها بیفزاییم ایشان در بخش دیگری از سخنان خویش به فرآیندهای مرتبط با بهبود سیستم اشاره کرد و افزودند طی سال جاری به منظور کاهش زمان آنالیز نمونه ها با دستگاه GC-MS و افزایش تکرار پذیری نتایج PAH ها سیستم نمونه گذار اتوماتیک (Autosampler) به دستگاه GC-MS اضافه گردید که باعث کاهش معنی داری در زمان ارایه نتایج به مشتریان درون و برون سازمانی شده است. بعلاوه در راستای پاسخ به نیاز بخش های تخصصی پژوهشکده دستگاه اتوماتیک Multi Analyzer جهت سنجش نوترنیت ها خریداری و راه اندازی گردید که این موضوع نیز کارایی آزمایشگاه را افزایش داده است و با توجه به اتوماتیک بودن دستگاه در آینده نزدیک زمان ارایه پاسخ به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. نامبرده ضمن تشکر از کمک های DAKKS اظهار امیدواری کردند در آینده ای نزدیک کلیه فعالیت های پژوهشی پژوهشکده در قالب استاندارد ISO 17025 قرار گیرد.

آقای Strube نیز ضمن تشکر از اقدامات انجام شده آمادگی خود را جهت کمک به پژوهشکده در زمینه توسعه دامنه فعالیت آزمایشگاه اعلام داشتند. پس از آن برنامه ممیزی بشرح ذیل توسط Strube ارایه شد.

روز اول: (29/8/89)

ممیزی سیستم مدیریت ارشد و مدیرکیفیت آزمایشگاه

روز دوم: (30/8/89)

بررسی شواهد عدم انطباق های رفع شده در آزمایشگاه

در روز اول کلیه مستندات و سوابق مربوط به سیستم مدیریت آزمایشگاه توسط ممیز، مورد بررسی قرار گرفت و به سئوالات نامبرده توسط مدیر ارشد و مدیر کیفیت پاسخ داده شد.

در روز دوم نیز ممیز، کلیه آزمایشگاه های مرتبط با ISO را بازدید و از وضعیت سوابق کالیبراسیون دستگاه ها، تضمین کیفیت و... اطمینان حاصل نمودند.

در انتهای روز دوم جلسه اختتامیه برگزار و ممیز، ضمن اظهار رضایت از روند فعالیت های جاری آزمایشگاه و تشکر از پرسنل 4 مورد عدم انطباق جزیی را به مدیر ارشد اعلام و مقرر گردید تا 20 ژانویه 2011 نسبت به رفع آنها اقدام لازم صورت گیرد.


شنبه 14 آبان 1390
تعداد بازديد:1326
پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان
Powered by taJan System Co